Na całego.

; Socjalista w Polsce dążyć musi do niepodległości kraju, a niepodległość  jest znamiennym warunkiem zwycięstwa socjalizmu w Polsce ;

Cześć czołem ❤

Pragnę polecić każdemu dobrą powieść , która niesie ze sobą dużą ilość emocji, która wciąga, zatraca, inspiruje. Mowa o autorze tych że genialnych książek historyczno - kryminalnych, zawartych w stylistyce fikcji literackiej ze szczyptą historii alternatywnej. #piotrbojarskiautor , historyk, w swojej twórczości literackiej można znaleźć nie sztampową literaturę nie tylko z gatunku kryminał, lecz reportaże historyczne, cykl retro z poznańskim komisarzem Zbigniewem Kaczmarkiem, oczywiście znajdziemy także współczesną powieść kryminalną, jednocześnie zahaczając o literaturę historyczną.  Piotr Bojarski, autor ; Cwaniaków ; #wydawnictwoczwartastrona, których akcja powieści toczy się na przełomie 1918 r. gdzie trzech przyjaciół którzy  będąc idealistami, dzięki nim po ponad 123 latach niewoli, zaborów, ludzie zaczęli wierzyć że uda im się odzyskać niepodległość, marzenie o wolnej, niezależnej Polsce miało się ziścić dzięki sprytowi, mądrości, odwadze nie tylko naszych bohaterów : Józefa Jęczkowiaka, Franciszka Jacha i Zbigniewa Kaczmarka. Służąc Poznaniowi zapobiegli wywiezieniu przez Niemców dokumentów jak i sztab złota.
; Na całego ; #wydawnictwozyskispółka, jest kontynuacją poprzedniej części ulokowanej w latach 1919 - 1920 r. gdzie odkrywamy kolejne losy i przygody pilota, sierżanta oraz starszego strzelca, którzy spieszą z odsieczą na ratunek osaczonemu Lwowowi. Franciszek Jach podczas lotu na bolszewików albatrosem ukradzionym jeszcze w czasach kiedy służył armii Niemieckiej, zdezerterował i wrócił do Poznania by walczyć o Wolną Polskę, został ostrzelany i trafił do ukraińskiej niewoli, skąd udało mu się szczęśliwie zbiec i trafić do swojej armii. Sierżant Jęczkowiak, niestety nie powalczył długo, został ranny i hospitalizowany, po czym otrzymał rozkaz od dowódcy o przeprowadzonej akcji na rzecz bezpieczeństwa Naczelnika Państwa Józefa Piłsudzkiego, który miał złożyć wizytę w Poznaniu po formalnym połączeniu armii z Wojskiem Polskim, przy okazji naradzić się z dowódcami w sprawie wojny na wschodzie czyli bolszewikami. Zbigniew Kaczmarek otrzymał propozycję od Prezydium Policji posady w kripo, czyli w wydziale kryminalnym, jednak marzenie o byciu komisarzem Policji Państwowej, odłożył na później, pragnąc pomóc przyjacielowi w ochronie Wodza Państwa. Tym czasem w Berlinie Wirbel począł   szukać zemsty za Heinza Gnade który zginął w 1919r. w Poznaniu kiedy próbowali wywieźć sztaby złota. Nie mogąc  się z tym pogodzić postanowił zemścić się na Jęczkowiaku, wysyłając do Poznania leutnanta Pohla. Czy uda mu się wykonać egzekucję? Co wydarzy się podczas wizyty Józefa Piłsudzkiego? Z kim Jach będzie wykonywał misję?
Bardzo brawurowa powieść umieszczona podczas pierwszej wojny światowej, gdzie obrazowo autor pięknie opisał nie tylko naturę, ale miejsca, ulicę, charakter tamtych lat, osoby które zostały przedstawione posiadały silny charakter, pomimo młodego wieku, mieli dość odwagi by za wszelką cenę bronić własnej ojczyzny. Dla tych którzy kochają historię, ta powieść jest strzałem w dziesiątkę. W skali od 1/10  daję mocne 15! Polecam serdecznie.

Komentarze