Czapkins.

; Zadając sobie pytanie,  co cię tak nieodparcie ciągnie coraz wyżej, i nagle pojmujesz, że jesteś zniewoloną, że to jest jak narkotyk;
Cześć czołem ❤
Witam Was serdecznie moi kochani - zaczytani.🙋‍♀️ Pragnę Wam polecić dobry dokument.😊 Lubisz taką literaturę?
Kiedy Twoja pasja, zmienia się w nałóg,  kiedy wiesz że bez niej , nie poradzisz sobie w rzeczywistości, daje pozytywnego kopa, emocje, adrenalinę, wszystko to, co sprawia że budzą się endorfiny.😊 Opowieść #elisabethrevol #wydawnictwoagora ; Przeżyć.  Moja tragedia na Nanga Parbat ; to spisane wspomnienia wspinaczy, alpinistów, przyjaciół: Éli i Tomasza Mackiewicza, których dopadł zly los, marzenie o zdobyciu góry, szczytu, byciu na dachu świata, 8125 m npm, posypało się lawinowo. Na samej górze, Tomasz źle sie poczuł, krwawienie z ust, odmrożenia, obrzęk płuc,a potem było już tylko gorzej i źle. Bez eskorty, pomocy, Éli pomogła zejść w raz z Tomkiem na niższą półkę,  tam go zostawiając,  mając nadzieję na rychłą pomoc. Z każdą chwilą kiedy schodziła, biła się z myślami, ratowała siebie, mając na uwadze szalę na której się znalazła. Kiedy wiadomość do niej dotarła o pomocy, organizacji i problemach z nim związanych,  można twierdzić śmiało że i ona została w lodowatym piekle, zdana na siebie samą. Udaje się jej zejść na wysokość 6793 mnpm, tam zostaje odnaleziona przez alpinistów którzy zdobywali K2. Ocalenie jej było poświęceniem Czapkinsa. Co sprawiło że wyprawa zakończyła się tragedią, medialną nagonką, czy można było uniknąć tylu błędów? Co z doświadczeniem, nauką i intuicją?
Ksiażka pokazuje formę pasji, hobby które tak pochłania życie,  codzienność i ten strach przed zgnuśnieniem, bycia bezwartościowym do tego stopnia, iż po trupach idzie sie do celu. Euforia zdobywania biegunów,  pasja która łączy ludzi w węzły, przyjaźnie które niweczy jeden błąd,  nieuwaga, chwila, jeden krok...Można śmiało zakończyć tę smutną historię ; wszystko musi mieć umiar. Polecam.

Komentarze