Latarnia umarłych

Morze - otwarte dla wszystkich i nie dochowujące wierności nikomu; - Joseph Conrad
Cześć czołem ❤
Przedstawiam Wam drugą część sensacyjnej powieści #leszekherman #wydawnictwoliterackiemuza ; Latarnia umarłych ;  która to rok po wydarzeniach w ; Sedinum ; ma początek nowej historii, wplątując trójkę przyjaciół w kolejne zagadki tym razem dotyczące pewnego morderstwa.
Historia ta zaczyna sie opowieścią prawie bajkową, kiedy to dawno, dawno temu, w małym miasteczku nad morzem, w starożytnym zamczysku rodzi sie chlopiec który potem zostaje królem Skandynawii nazywanym Cesarzem Północy. Kiedy mijają wieki, w roku 1941 dochodzi w mieście do ogromnej eksplozji, która doprowadza do zapadnięcia posadzki kaplicy. W ówczesnych czasach, Paulina dziennikarka dostaje emaila od pewnego pana, z zamieszczonymi informacjami z czasów wojennych. Kiedy zdradza jej, że w piwnicy jego znajduję się radiostacja i zwłoki, uważa go za pomylonego. W tym czasie ktoś staruszka morduje, tym samym rozpoczyna się dochodzenie policji, prokuratury i Igora, Johanna i Paluliny.
Szybka akcja, kolejne odkrycia, tajemnice, szyfry, czas i gangsterzy którzy depczą im po piętach, przeplatane nićmi morskich legend. Płynna narracja nie pozwala na nudę, a brawura tocząca się w powieści jest tak szybka, ciekawa, wywolujaca dreszcz emocji, iż mam wrażenie że książka za szybko się skończyła. Świetna seria którą polecam każdemu.

Komentarze