Raze


; Byli sobie przeznaczeni, chłopak i dziewczyna, dwa rozdzielone serca. Bóg pragnął zbadać, czy prawdziwa miłość przetrwa. Chciał się dowiedzieć, czy wbrew przeciwnościom losu dwie połówki rozdzielonej duszy się odnajdą. Miną lata, oboje będą cierpieć. Oboje będą smutni, jednak pewnego dnia, kiedy najmniej będą się tego spodziewać, ich ścieżki ponownie się skrzyżują. Pozostaje pytanie: czy te dusze się rozpoznają? Czy odnajdą drogę wiodącą z powrotem do miłości…? ;


Tillie Cole ; Raze ; wydawnictwa Filia, pierwsza część książki z gatunku Dark Erotic. Opowieść o rodzinie, przywódcy bossów rosyjskiej Braci, mieszkającej w Brooklynie w Nowym Jorku. Zajmującej się przygotowywaniem mężczyzn do walki w klatkach. Gdzie aby przeżyć, mordują w bestialski sposób, używając do tego celu kastetów i innej broni. Wygrywa najlepszy, najsilniejszy. Kisa córka bossa, będąca pod opieką mafii, staje się więźniem we własnym domu. Wydana i przygotowywana by stać się żoną Alika, syna ojca z Braci, staję się pod jego wpływem kobietą zniewoloną. Ten z kolei bez żadnych za hamowań wykorzystuje seksualnie Kise aby podkreślić panowanie nad nią. Aż pewnego dnia, zmienia się wszystko. Kiedy dziewczyna podczas organizowania pożywienia dla bezdomnych, zostaje zaatakowana przez jednego bezdomnego człowieka, pojawia się ON. Wytatuowany, silny, postawny mężczyzna który ją ratuje z opresji, zaczyna o nim myśleć. Kim jest Raze? Co ma wspólnego z dziewczyną? Jakie są powiązania rodzinne? Czym jest Gułag i Kazamaty? Na końcu, co znaczy numer 818?
Powieść o treści z wątkami erotycznymi, pozbawionymi uniesień, pożądania, bliskości. Nawiązująca do  surowości pozbawionej sentymentów, gdzie rządzi ciałem władcza postawa tego, który uważa czyjeś ciało za swoją własność, gdzie nie podlega dyskusji żadna zasada która prowadzi do kompromisów.
 Za to niewola  prowadzi do bezwzględnej walki o przetrwanie, z całkowitym zaangażowaniem, w wolę o życie, walczą by pokonać słabszego, wyzbywając się człowieczeństwa, empatii, uczuć, wartości. Stają się zwierzętami, uczonymi na maszyny do zabijania. Do jakiego stopnia można pozbawić się własnej osobowości i charakteru, zapomnieć kim się było?
Historia która prowadzi do ukrytych rodzinnych tajemnic, do tragedii i chęci posiadania, gdzie w całej narracji, pojawia się zazdrość i zawiść. Przeplatana nitkami miłości, uniesienia, chęci bycia kochanym. Aż do zatracenia. Szybka, wartka akcja która wprowadza Cię czytelniku w świat niby tak znany, a tak odległy Jedno co przychodzi mi na myśl to : ; Przedzierasz się przez życie jak ogień. Ja niosę deszcz niczym huragan… ; Polecam serdecznie. Renata Mielczarek. 
 https://www.facebook.com/renia123mala/

Komentarze