Wojciech Chmielarz ; Podpalacz ;


 .....Mieszkasz w Polsce, chłopie, tutaj jak ktoś ma okazję wpakować cię w szambo, to zrobi to dla samej radości patrzenia, jak się w nim taplasz..."! więcej

Wojciech ChmielarzPodpalaczTyle słyszałam o Wojciechu Chmielarzu, dziennikarz, zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru w 2015r. Człowiek który stworzył Komisarza Mortkę w  ;Podpalaczu ; wydawnictwa Marginesy. Stąd powstała seria w której ukazuje się przygoda kryminalna bohatera, i czołówki Stołecznej Policji w Warszawie. Pierwsza część ; Podpalacz ; gdzie akcja toczy się na Ursynowie gdzie dochodzi do pożaru. W wyniku którym ginie przedsiębiorca, a żona zostaje ciężko poparzona. W trakcie śledztwa okazuje się że kobietą będąca celebrytką, zostaje zamknięta w garderobie gdzie udaje się jej uciec, przez okno. Po nitce do kłębka, dochodzimy do kolejnego pożaru, uwzględniając ciemną stronę brudnych interesów które zaczynają łączyć się ze sobą, poprzez jednego człowieka. Kiedy w trzeciej willi ginie dwójka dzieci, a współlokator Mortki zostaje zamordowany przez dług u pewnego zacnego gościa z pod ciemnej gwiazdy. Zaczyna się jakby walka z czasem. Kłótnia Mortki z przełożonym i jego odsunięcie od sprawy, nie daje za wygraną. Kto w takim razie podpala? Komu zależy na tym by wyeliminować pewne osoby? Czy to na pewno piroman? Czy kolega Mortki, jego partner nadużywa przemocy wobec żony? A co ze współlokatorką? Czy życie osobiste Mortki ustabilizuje się?
Pierwsza część tej serii daje tyle, że czas zabrać się za ; Farmę Lalek ; bardzo szybka, wartka akcja która wprowadza nas w życie policjantów. Mocny i stanowczy charakter komisarza który buduje go na tle charyzmy, upartości, temperament. Obiecuję C,i że doznania po przeczytaniu książki, jeszcze długo będziesz pamiętać. Zapraszam serdecznie. Renata Mielczarek.
Komentarze