Przejęcie


; Głupio się czuł, wypowiadając tę przemowę. Zazwyczaj przy zatrzymaniu policjanci ograniczali się do "stój, policja" i "gleba, kurwa", resztę zostawiając sobie na później ;

; Przejęcie ; Wojciecha Chmielarza, to trzecia część z serii Komisarza Mortki, wydawnictwa Czarne. Kolejna dawka emocji, jaką serwuje autor. Tym razem, kartele narkotykowe które zajmowały się organizowaniem reklamy Coca - coli, sprowadzając do Kolumbii grupę Polaków wytypowanych z castingu pod pozorem kręcenia reklamy. Na miejscu okazało się że takowa firma, nie istnieje. Pomimo kłopotów, trwa impreza w najlepsze…do puki ktoś z Kolumbijczyków nie wytłumaczy że firma jest zadłużona. Aby wrócić z powrotem do Polski, grupa ludzi musi przemycić ; towar ; Agnieszka postanowiła się uwolnić i uciec z pod pręgierza mafiosów. Niestety zostaje złapana…reszta opuszcza kraj. Co z stało się z dziewczyną? Komisarz Mortka w raz z przydzieloną do nie go aspirant Annę Suchocką vel ; Suchą ; zostają wezwani do brutalnego morderstwa. Na miejscu okazuje się że morderca powiesił ofiarę na moście, rozpruwając mu brzuch, pozostawiając orzeszek ziemny przyczepiony taśmą do ręki. Sprawa ciągnie się mozolnie, kim była ofiara? Czy zabójstwo miało podtekst seksualno - finansowy? Co odkryje Komisarz Mortka? Kim jest zabójca? I najważniejsze pytanie, co ich wszystkich ze sobą łączy?
Autor świetnie włączył prawdę do fikcji, przedstawionej powieści. Potrafił z precyzją mistrza, połączyć wątki tak, by czytelnik mógł uświadczyć problematykę służb policyjnych. Dochodzenie, motyw, łączenie faktów, błądzenie po omacku, po to by na koniec wyciągnąć morał. Czy morderca to osoba która tylko ma zaburzenia psycho osobowe, psycho somatyczne? Czy każdy z nas pod wpływem złości, emocji, z zawiści, z braku radzenia sobie z zazdrością, z chęci zemsty lub pozyskania dóbr finansowych, jest w stanie dokonać takiego czynu, bez skrupułów i sentymentów? Wartka fabuła, dialogi które pokazują charakter bohaterów.
Aby uzyskać wszelkie nurtujące odpowiedzi, na nie kończące się pytania, aby zrozumieć problematykę świata przestępczego, psychikę, wady, należy zapoznać się z talentem pisarskim samego autora. Polecam serdecznie. Renata Mielczarek. 

Komentarze